Ostatni wakacyjny przystanek „Podwórkowego Mopsikobusa” - Klimontów Park im. Wandy Malczewskiej


29 sierpnia 2022 r. o godz. 12 do dzielnicy Klimontów przy Parku im. Wandy Malczewskiej przyjechała objazdowa świetlica wakacyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu „Mopsikobus”. Pracownicy socjalni Zespołu Pracy Socjalnej wraz z wolontariuszami oraz animatorkami PAL przygotowali dla dzieci i ich opiekunów spędzających wakacyjny czas w mieście liczne atrakcje. Wśród nich były gry i zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, malowanie buziek , dmuchany zamek oraz pokaz baniek mydlanych. Gwiazdą imprezy był zabytkowy autobus, który można było zwiedzać w towarzystwie sympatycznego kierowcy PKM Sosnowiec.

Podczas zabawy każdy uczestnik mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się soczku owocowego lub wody, a także zjeść watę cukrową czy popcorn.

W tym roku, po dwuletniej przerwie, objazdowa świetlica odwiedziła Niwkę, Klimontów, Juliusz, Milowice, Porąbkę i Kazimierz. W każdej z tych dzielnic frekwencja uczestników projektu była bardzo duża o czym świadczyły ogromne kolejki do każdej z przygotowanej atrakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację projektu socjalnego „Podwórkowego Mopsikobusa”, w szczególności PKM w Sosnowcu oraz sosnowieckiemu MOSiR-owi. Specjalne podziękowania kierujemy do Sosnowieckiej Orkiestry Dętej, która swoimi występami uatrakcyjniała zabawy na przystankach w dzielnicy Klimontów, Milowice i Niwka.

Był to ostatni w tym roku projekt socjalny pod nazwą „Podwórkowy MopsikoBus”, ale w przyszłym roku znowu będą wakacje, a wraz z nimi w dzielnicach Sosnowca dzieci wypoczywające w mieście będą mogły świetnie się bawić w towarzystwie pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do zobaczenia zatem za rok!