Świąteczna paczka dla seniora


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu po raz trzeci zorganizował zbiórkę darów dla seniorów objętych pomocą Zespołu Pracy Socjalnej. Tradycyjnie udział w zbiórce wzięła młodzież wraz z gronem pedagogicznym II L.O. im. Emilii Plater w Sosnowcu. Po raz pierwszy udział w zbiórce miało również VI L. O. im. Janusza Korczaka w Sosnowcu.

W tym roku dodatkowo w akcję włączyła się Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu przygotowując ręcznie robione przez uczniów kartki świąteczne. Kartki były miłym dodatkiem do każdej paczki. Zostały one wręczone również seniorom z Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Senior +” w Sosnowcu .

Nasi jak zawsze niezawodni Wolontariusze zajęli się sortowaniem i pakowaniem oraz rozdawaniem zebranych artykułów.

W imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Samorządu Uczniowskiego II L.O. im. Emilii Plater w Sosnowcu, Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu oraz VI. L. O. im. Janusza Korczaka w Sosnowcu. Serdeczne podziękowania dla wszystkichosób zaangażowanych w tę wspaniałą akcję.