Wolontariacka Brygada Świętego Mikołaja


W dniach 17-18 grudnia 2020 wolontariusze MOPS i pracownicy Dziennego Domu „Senior Plus” przy ul. Żeromskiego 4b wyruszyli do seniorów dostarczając im posiłek i świąteczne upominki.
Ozdoby świąteczne dla seniorów uczestniczących w projekcie „Niezależne Życie” przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Sosnowcu.
W ramach projektu nasi wolontariusze wspierają działania w dziennych domach pomocy społecznej, a także asystują osobom niepełnosprawnym, pomagają się usamodzielnić, odwiedzają ich w domach, pomagają w świątecznych porządkach, umyciu okien, zrobieniu zakupów, rozmawiają, wypełniają codzienną pustkę.
Sytuacja epidemiczna sprawiła, że placówki DDPS zostały zamknięte, ale seniorzy wciąż mogą liczyć na opiekę. Pracownicy każdego dnia dowożą im do domu posiłki. Ważny jest kontakt z drugim człowiekiem zwłaszcza w okresie świąt dlatego wsparcie tych działań przez naszych wolontariuszy jest bezcenne.
Wszystkim seniorom życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wolontaiusze 2020-1-minipx.jpgWolontaiusze 2020-2-minipx.jpgWolontaiusze 2020-3-minipx.jpgWolontaiusze 2020-4-minipx.jpgWolontaiusze 2020-5-minipx.jpgWolontaiusze 2020-6-minipx.jpgWolontaiusze 2020-7-minipx.jpg