Wolontariusze w projekcie "Seniorzy z pasją"


W dniach  14 – 18 października 2019r. Urząd Miejski w Sosnowcu - Wydział Funduszy Zewnętrznych i Współpracy (WFZ) realizuje projekt „Seniorzy z pasją”. Na zaproszenie sosnowieckich władz przybyli delegaci miast partnerskich  z Suczawy (Rumunia), Roubaix (Francja) , les Mureaux (Francja) oraz Nakła nad Notecią. Celem projektu jest aktywizacja i integracja seniorów na poziomie ponadnarodowym.

W dniu 15 października Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczył w plenerowych warsztatach fotograficznych.

W programie:

- prezentacja miasta, spacer po centrum „Pasje i zainteresowania – sosnowieccy Seniorzy w roli przewodników po mieście” – wstęp do warsztatu i konkursu fotograficznego; czas na fotografowanie;

- warsztaty fotograficzne „Pasje i zainteresowania -  Seniorzy fotografują” wraz z plenerowym konkursem drużynowym na najciekawszą fotografię miasta; Miejsce: Zamek Sielecki – Sosnowieckie Centrum Sztuki

 

Pomoc wolontariuszy polega głównie na wsparciu w komunikacji w językach obcych (francuski, angielski, rumuński), a także pomocy w robieniu fotografii, obróbce zdjęć na laptopach oraz pomocy organizacyjnej w przeprowadzeniu konkursu. Kolejne zajęcia z uczestnictwem wolontariuszy odbędą się 17 października w Pałacu Schoena. Warsztaty „Pasje i zainteresowania – Seniorzy aktorzy” – aktywności, które integrują osoby starsze z resztą społeczeństwa; warsztaty prowadzone przez zawodowych aktorów. Przygotowanie i odegranie w scenerii Pałacu Schoena krótkich scen ze znanych utworów, których bohaterami są seniorzy - w językach uczestników projektu.

 

 

1-minipx.jpg2-minipx.jpg3-minipx.jpg4-minipx.jpg5-minipx.jpg6-minipx.jpg