„Wakacje-Zdrowo na sportowo w KIS”


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej- Klub Integracji Społecznej w Sosnowcu informuje, iż w dniach od 03.08-21.08.2020 trwały zajęcia w ramach projektu socjalnego „Wakacje-Zdrowo na sportowo w KIS” zrealizowane wspólnie w porozumieniu z Centrum Edukacji i Pracy OHP Katowice.Odbiorcami projektu była 13-osobowa grupa dzieci z terenu Sosnowca, pochodząca z rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Był to doskonały czas dla wszystkich na poznanie siebie nawzajem, naukę wypracowywania prawidłowych relacji międzyludzkich, możliwego modelu współpracy w środowisku niekoniecznie rówieśniczym. Dzieci dostały szansę na spędzenie aktywnie wakacji z dala od gier komputerowych oraz telewizji , chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, integrowały się z inicjatorkami projektu a wszyscy odkrywali nowe smaki zdrowej wersji popularnych produktów żywnościowych oraz możliwości prawidłowego zagospodarowania czasu wolnego i promowania zdrowego stylu życia z uwzględnieniem wszystkich obostrzeń dot. COVID-19 udało nam się: dwukrotnie wyjść do kina na terminy zarezerwowane tylko dla naszej małej grupy, dwukrotnie wyjść do restauracji oferującej zdrowe potrawy udostępnionej tylko dla nas, dwukrotnie uczestniczyć w różnych zajęciach sportowych sprzyjających zdrowej konkurencji w grupie na boisku szkolnym dostępnym w umówionym czasie tylko dla naszej grupy. Niezaprzeczalnym jest, że aktywnie spędzony czas wakacyjny sprzyjał nie tylko nawiązywaniu relacji, poznawaniu nowych smaków i sposobów zagospodarowania własnego czasu wolnego, ale przede wszystkim dzięki aktywności i bliskości środowiska ludzi oraz możliwości dzielenia się swoimi zainteresowaniami - przeciwdziałał poczuciu izolacjiw środowisku rówieśniczym, zwłaszcza wśród dzieci oraz sprzyjał integrowaniu się dzieci i młodzieży.

A to tylko I etap realizacji projektu – kolejne jeszcze przed nami, w tym zajęcia w ramach ferii zimowych oraz wakacji letnich 2021.

IMG_20200807_110803-minipx.jpgIMG_20200811_115210-minipx.jpgIMG_20200807_123542-minipx.jpg

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej- Klub Integracji Społecznej w Sosnowcu informuje, iż w dniach od 03.08-21.08.2020 trwały zajęcia w ramach projektu socjalnego „Wakacje-Zdrowo na sportowo w KIS” zrealizowane wspólnie w porozumieniu z Centrum Edukacji i Pracy OHP Katowice.

Odbiorcami projektu była 13-osobowa grupa dzieci z terenu Sosnowca, pochodząca z rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Był to doskonały czas dla wszystkich na poznanie siebie nawzajem, naukę wypracowywania prawidłowych relacji międzyludzkich, możliwego modelu współpracy w środowisku niekoniecznie rówieśniczym. Dzieci dostały szansę na spędzenie aktywnie wakacji z dala od gier komputerowych oraz telewizji , chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, integrowały się z inicjatorkami projektu a wszyscy odkrywali nowe smaki zdrowej wersji popularnych produktów żywnościowych oraz możliwości prawidłowego zagospodarowania czasu wolnego i promowania zdrowego stylu życia z uwzględnieniem wszystkich obostrzeń dot. COVID-19 udało nam się: dwukrotnie wyjść do kina na terminy zarezerwowane tylko dla naszej małej grupy, dwukrotnie wyjść do restauracji oferującej zdrowe potrawy udostępnionej tylko dla nas, dwukrotnie uczestniczyć w różnych zajęciach sportowych sprzyjających zdrowej konkurencji w grupie na boisku szkolnym dostępnym w umówionym czasie tylko dla naszej grupy. Niezaprzeczalnym jest, że aktywnie spędzony czas wakacyjny sprzyjał nie tylko nawiązywaniu relacji, poznawaniu nowych smaków i sposobów zagospodarowania własnego czasu wolnego, ale przede wszystkim dzięki aktywności i bliskości środowiska ludzi oraz możliwości dzielenia się swoimi zainteresowaniami - przeciwdziałał poczuciu izolacji
w środowisku rówieśniczym, zwłaszcza wśród dzieci oraz sprzyjał integrowaniu się dzieci i młodzieży.

A to tylko I etap realizacji projektu – kolejne jeszcze przed nami, w tym zajęcia w ramach ferii zimowych oraz wakacji letnich 2021.