Jesienne wyjazdy uczestników Programu Aktywności Lokalnej „Milowice”


Wrzesień był dla uczestników Programu Aktywności Lokalnej „Milowice” miesiącem ciekawych wyjazdów edukacyjno-integracyjnych.

Odwiedziliśmy Wisłę, gdzie jesienne słońce zachęcało do spacerów, a Muzeum Beskidzkie pozwoliło odkryć lokalną historię i poznać zwyczaje tutejszych mieszkańców.

W naszych wędrówkach dotarliśmy też do historycznej stolicy Polski-Krakowa. Tutaj odwiedziliśmy Muzeum Czartoryskich, z bogatymi zbiorami przedmiotów użytkowych, chorągwi i piękną galerią obrazów, wśród których znajduje się słynna „Dama z łasiczką”. Kraków jak zawsze urzekł nas nie tylko zabytkami, ale też swoim klimatem i atmosferą.

Ostatnim punktem na naszej mapie wyjazdowej była Częstochowa. Tutaj na  Jasnej Górze w ciszy i spokoju kontemplowaliśmy niezwykłość tego miejsca i uświadamialiśmy sobie jego wielkie znaczenie dla całych pokoleń Polaków.

Wspólne wyjazdy pozwalają nie tylko odkrywać nowe miejsca, ale też pomagają przezwyciężać samotność, sprawiają, że czujemy siłę wspólnoty. Dobrze jest podróżować w dobrym towarzystwie, wiedzą o tym wszyscy uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej „Milowice”. PAL „Milowice” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.