„Podwórkowy Mopsikobus” - przystanek Porąbka


26 czerwca 2023 r. o godz. 12 do dzielnicy Porąbka przy ul. Wiejskiej obok placu zabaw przyjechała objazdowa świetlica wakacyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu „Mopsikobus”. Tym samym rozpoczęliśmy wakacje dla dzieci, które nie wyjechały z miasta. Pracownicy socjalni Zespołu Pracy Socjalnej wraz z wolontariuszami oraz pracownikami socjalnymi Działu ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych przygotowali dla dzieci i ich opiekunów liczne atrakcje. Wśród nich były gry i zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, malowanie buzi, dmuchany zamek, pokaz baniek mydlanych, malowanie farbami na folii, a także „mini zoo z balonów”. Gwiazdą imprezy był zabytkowy autobus udostępniony dzięki partnerowi projektu PKM w Sosnowcu, który można było zwiedzać oraz bawić się w nim. Ponadto dodatkową atrakcją był występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz warsztaty teatralne poprowadzone dla dzieci przez zawodowego aktora Teatru Zagłębia.

Festyn na Porąbce odwiedził Pan Mateusz Bochenek poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski.

Podczas zabawy każdy uczestnik mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się soczku owocowego lub wody, a także zjeść watę cukrową i popcorn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz sosnowieckiemu Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy na kolejny przystanek „Podwórkowego Mopsikobusa” do dzielnicy Zagórze–Park Kępa przy ul. Braci Mieroszewskiech w dniu 3 lipca 2023 r. w godz. 12-15.