Festyn dla rodzin objętych projektem „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy-Sosnowiec-Miasto na prawach powiatu - cz.1”


W dniu 25 września 2023 r. na Placu Kościuszki odbył się festyn dla rodzin objętych wsparciem przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do dzieci i ich opiekunów, którzy zmagają się z traumatycznymi przeżyciami wywołanymi konfliktem zbrojnym na Ukrainie i realizowany w okresie od 01 lipca 2022 r. do 30 września 2023 r.

W ramach projektu dzieci i ich opiekunowi mieli możliwość skorzystania ze wsparcia asystentów rodziny, którzy w ramach swoich zadań przygotowywali dla rodzin różnego rodzaju działania, np. wycieczki integracyjne, wyjścia do miejsc kultury, naukę języka polskiego, zajęcia z psychologiem czy pedagogiem. Na zakończenie projektu Sekcja Asysty Rodzinnej przygotowała imprezę plenerową podczas, której zaproszeni uczestniczyły w grach i zabawach plenerowych, dzieci mogły się bawić na dmuchanej zjeżdżalni i poskakać na trampolinie. Uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, a także zjeść kiełbaska z grilla. Każde dziecko biorące udział w konkursach prowadzonych przez asystentów rodziny otrzymało nagrodę rzeczową.