„Podwórkowy Mopsikobus” - przystanek Juliusz


10 lipca 2023 r. o godz. 12 do dzielnicy Juliusz przy ul. Spadochroniarzy obok placu zabaw przyjechała objazdowa świetlica wakacyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu „Podwórkowy Mopsikobus”. Pracownicy socjalni Zespołu Pracy Socjalnej wraz z wolontariuszami oraz animatorkami DFZ przygotowali dla dzieci i ich opiekunów spędzających wakacyjny czas w mieście liczne atrakcje. Wśród nich były gry i zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, malowanie buzi, dmuchany zamek, pokaz baniek mydlanych, malowanie farbami na folii, a także „mini zoo z balonów”. Gwiazdą imprezy był zabytkowy autobus udostępniony dzięki partnerowi projektu PKM w Sosnowcu, który można było zwiedzać oraz bawić się w nim.

Festyn na Juliuszu odwiedziła maskotka Zagłębia Sosnowiec, sympatyczny Wilczek, który rozdawał dzieciom wejściówki na mecz naszych piłkarzy, a także pozował do zdjęć z naszymi milusińskimi i ich rodzicami.

Dodatkową atrakcją były warsztaty zorganizowane przez Teatr Zagłębia.

Podczas zabawy każdy uczestnik mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się soczku owocowego lub wody, a także zjeść watę cukrową i popcorn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz sosnowieckiemu Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy na kolejny przystanek „Podwórkowego Mopsikobusa” do dzielnicy Niwka –obok basenu (wjazd od ul. Wojska Polskiego) w dniu 24 lipca 2023 r. w godz. 12-15.