"Podwórkowy Mopsikobus" - przystanek Zagórze


Dnia 3 lipca 2023 r. o godz. 12 do dzielnicy Zagórze, przy ul. Braci Mieroszewskich w Parku Kępa, przyjechała objazdowa świetlica wakacyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu „Podwórkowy Mopsikobus”. Impreza plenerowa zorganizowana dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście odbywała się pod hasłem „Bezpieczeństwo”. Pracownicy socjalni Zespołu Pracy Socjalnej wraz z wolontariuszami oraz pracownikami socjalnymi DFZ przygotowali dla dzieci i ich opiekunów liczne atrakcje. Wśród nich były gry i zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, malowanie buzi, dmuchany zamek, pokaz baniek mydlanych, malowanie farbami na folii, a także „mini zoo z balonów”. Gwiazdą imprezy był zabytkowy autobus udostępniony dzięki partnerowi projektu PKM w Sosnowcu, który można było zwiedzać oraz bawić się w nim. Ponadto dodatkową atrakcją był udział funkcjonariuszy Policji wraz z psem policyjnym. Podczas pokazu dzieci mogły nauczyć się jak zachować się podczas spotkania z agresywnym psem, by uniknąć pogryzienia. Również podczas imprezy obecna była Straż Pożarna. Strażacy zademonstrowali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego oraz opowiedzieli o profilaktyce przeciwpożarowej.

Festyn na Zagórzu odwiedził Pan Damian Żurawski Radny Urzędu Miejskiego.

Podczas zabawy każdy uczestnik mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się soczku owocowego lub wody, a także zjeść watę cukrową i popcorn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz sosnowieckiemu Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy na kolejny przystanek „Podwórkowego Mopsikobusa” do dzielnicy Juliusz w dniu 10 lipca 2023 r. w godz. 12 - 15.