Punkt Terenowy nr 3


 

 

 

Belka efs mała.jpg

 

Klub Milowice logo mały.jpg


Kliknij i wejdź do Klubu dla Mieszkańców Dzielnicy Milowice


Letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, ale również nauki, o czym przekonały się dzieci stanowiące otoczenie uczestników Programów Aktywności Lokalnej „Milowice”, „Pogoń”, „Centrum” i „Wawel” biorące udział w okresie od 20.07.2017 r. do 31.08.2017 r. w zajęciach integracyjno-edukacyjnych pn. ”Letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży” prowadzonych przez Fundację Młodzież.pl w Sosnowcu, ul. Sienkiewicza 6. W trakcie zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, szkatułki na drobiazgi, łapacze snów, bransoletki oraz szyły zabawne maskotki ze skarpetek. Nie zabrakło zabaw ruchowych i rozgrywek przy grach planszowych. Największą radość sprawiała jednak wszystkim praca długopisami 3 D, dzięki którym można było wyczarować różowe okulary, żółty rower czy kolorowego motyla. W trakcie wizyty w pokoju zagadek Let Me Out dzieci dowiedziały się jak ważne jest współdziałanie, pomaganie sobie i  współpraca. Zwieńczeniem wakacyjnego projektu Fundacji była wystawa wykonanych podczas zajęć prac, którymi uczestnicy zajęć mogli się pochwalić przed bliskimi i przyjaciółmi. Dziękujemy pracownikom Fundacji Młodzież.pl za współpracę, a dzieciom życzymy udanego powrotu do szkoły.

DSCN0764-minipx.jpgDSCN0760-minipx.jpgDSCN0742-minipx.jpgDSCN0743-minipx.jpgDSCN0832-minipx.jpgDSCN0751-minipx.jpgDSCN0767-minipx.jpg20170828_095648-minipx.jpg

 


Festyn Integracyjny w Milowicach

 

W poniedziałek 19 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00   w ogrodach parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Milowicach odbył się Festyn Integracyjny z okazji pierwszej rocznicy działalności Klubu dla Mieszkańców Milowic. Festyn organizowany był przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu w ramach Programu Aktywności Lokalnej „Milowice”  w związku z realizacją projektu pozakonkursowego „Razem, więcej, lepiej”. Patronat honorowy nad Festynem objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński.

Na uczestników czekało wiele niespodzianek i atrakcji: dla najmłodszych - warsztaty plastyczne, konkursy, zabawy ruchowe dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, pokaz technik kryminalistycznych, spotkanie ze Sznupkiem, wóz strażacki, malowanie buzi i wata cukrowa. Dla starszych uczestników - fotel do masażu, możliwość  pomiaru poziomu cukru we krwi i ciśnienia, kiermasze rękodzieła przygotowane przez Sosnowiecką Spółdzielnię Socjalną  i Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. św. Brata Alberta. Dla wszystkich czekał poczęstunek: kiełbaska z grilla, domowe ciasto i pączki, napoje. W trakcie imprezy wręczono nagrody dla uczestników konkursu plastycznego „Rodzinny czas”. Nagrodzone prace można było podziwiać na przygotowanej w plenerze wystawie.  Podczas Festynu czas umilały występy artystyczne: dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11, Centrum Edukacyjnego „Tulipanów”, Niepublicznego Przedszkola „Elfik” i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11, grupy „Alberty” z Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta. Nie zabrakło również solowych występów m.in.: Patrycji Polanowskiej, Klaudii Marzec, Karoliny Kubasik. Na zakończenie Festynu ze specjalnym programem wystąpił chór „Band in Choir” z Będzina. Dziękujemy wszystkim instytucjom i partnerom, którzy przyczynili się do organizacji Festynu, za ich pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy mieszkańcom i uczestnikom Klubu za wszelką pomoc organizacyjną i wsparcie w trakcie przygotowań. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Współorganizatorzy i partnerzy: Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Milowicach, Stowarzyszenie „Radość i Nadzieja”, Fundacja Młodzież.pl, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. św. Brata Alberta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, Sosnowiecka Spółdzielnia Socjalna,   Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13, Przedszkole Miejskie nr 11, Centrum Edukacyjne „Tulipanów”, Niepubliczne Przedszkole „Elfik”, Fundacja „Unia Bracka”, Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, Komenda Miejska Policji, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, Filia nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Referat Promocji i Konsultacji Społecznych w Wydziale Rozwoju i Promocji Miasta Sosnowiec, „Remondis” oddział Sosnowiec, Polskie Autocentrum Zych i Wspólnicy, Pączkarnia Tradycyjna „Dobrze Nadziane”.

gfx/files/6b646c9879e6604eb73ab0a5f9baabcc-minipx.jpggfx/files/836e07a66d432873e68c5ebce407b877-minipx.jpggfx/files/6eb05fff8a1c92e664fc994d2a971bbe-minipx.jpggfx/files/f72bb3c88acde1e8748e4662b31d7482-minipx.jpggfx/files/f8342e9a9d59ee8395c56bf8ddd6c52c-minipx.jpg5948b458ed1d6_o,size,933x0,q,70,h,0d02d7-minipx.jpggfx/files/b65f4b58c1f6982d97b04011f65b95ce-minipx.jpg5948b4469a9d5_o,size,933x0,q,70,h,c670dc-minipx.jpg5948b54b64b57_o,size,933x0,q,70,h,a8615d-minipx.jpg5948b4b96419e_o,size,933x0,q,70,h,e07d67-minipx.jpg

 


Wyjazd integracyjno-edukacyjny do Zajezdni Tramwajowej w Będzinie

W środę 09.08.2017 r. najmłodsi uczestnicy Klubów dla Mieszkańców „Pogoń” i „Milowice” odbyli praktyczną lekcję w Zajezdni Tramwajowej w Będzinie. Dzieci miały możliwość zwiedzić Zajezdnię poznając tajniki pracy motorniczych, mechaników i instruktorów, a także zobaczyć wyposażenie tramwaju. Największą atrakcją był przejazd tramwajem przez myjkę, możliwość obejrzenia pojazdu z perspektywy mechanika, a także obejrzenie miejsca, gdzie zasiada motorniczy. Natomiast niewątpliwe najbardziej zapamiętanym, związanym z tramwajami słowem przez dzieci był  pantograf. Szczęśliwe, wzbogacone o nowe informacje i wiele prezentów dzieci bezpiecznie wróciły do Sosnowca…. Tramwajem.

Wyjazd odbył się w związku z realizacją Programów Aktywności Lokalnej „Pogoń” i „Milowice” w ramach projektu pozakonkursowego „Razem, więcej, lepiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

zaj-minipx.jpgzaj1-minipx.jpgtramwaj-minipx.jpg


„Betony rozkwitają”- inicjatywa obywatelska zagospodarowania terenu wokół miejsca zamieszkania

Na osiedlu Betony zakończyła się akcja sadzenia drzew i krzewów w ramach inicjatywy obywatelskiej: Lepszy widok za oknem”. Impuls do powstania przedsięwzięcia dali sami mieszkańcy, którzy latem 2016 roku postanowili zmienić swoją najbliższą okolicę uczestnicząc w zorganizowanej przez Klub dla Mieszkańców „Milowic” Akademii Ogrodnika. W trakcie letnich spotkań mieszkańcy dowiedzieli się, jakie rośliny najlepiej nadają się na przyblokowe ogródki i w jaki sposób je pielęgnować. Po prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Wydział ds. Zieleni Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, jesienią wybrane zostały drzewa i krzewy dla poszczególnych wspólnot mieszkaniowych. Realizacja zaplanowana została na wiosnę 2017. Mieszkańcy poszczególnych wspólnot zaplanowali i sami zrealizowali plan zagospodarowania terenów zielonych wokół swoich budynków. Dzięki postawie i zaangażowaniu mieszkańców widok za oknem wspólnot mieszkaniowych zmienił się, a Betony naprawdę zakwitły.
Akcja została przeprowadzona w ramach Programu Aktywności Lokalnej „Milowice” w związku z realizacją projektu pozakonkursowego „Razem, więcej, lepiej” ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

20170425_163556-minipx.jpg20170425_163213-minipx.jpg20170425_164020-minipx.jpg


Uroczyste wręczenie nagród w konkursie: „Transmisje. Milowice. Historia odnaleziona.”

W dniu 22 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie: „Transmisje. Milowice. Historia odnaleziona”, który wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 13 organizował Klub dla Mieszkańców Milowic w ramach Programu Aktywności Lokalnej. Uroczystość odbyła się w szkole i połączona była z jasełkami przygotowanymi przez uczniów najmłodszych klas. Bożonarodzeniową akademię uświetnił występ chóru uczniowskiego oraz pokaz specjalnego układu tanecznego do najbardziej znanych świątecznych utworów. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili przybyli goście: Pani Anna Jedynak Wiceprezydent Miasta Sosnowca, Pan Wilhelm Zych Przewodniczący Rady Miasta, Pan Grzegorz Barczyk Dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, Radni Miasta Sosnowca, Pani Grażyna Smak Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele instytucji działających w Milowicach. Konkurs, jak podkreśliła na wstępie Pani Dagmara Soszyńska-Lisiakiewicz Kierownik Działu ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych MOPS, miał na celu poznanie dziejów Milowic poprzez sięgnięcie do historii opowiedzianych, zasłyszanych, przekazywanych w rodzinach od pokoleń. Miło nam, że uczniowie w swoich pracach zwracali uwagę na różne aspekty historii dzielnicy nie zapominając też o największych sportowych sukcesach milowickiego „Płomienia”. Pierwszą nagrodę w konkursie zdobyła Liwia Mędrek, drugie miejsce zajął Wojciech Bielec, a trzecie Natalia Buchaniec. Przyznano również trzy wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy nauczycielom i Pani Krystynie Błażusiak Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 13 w Sosnowcu za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, przygotowaniu uroczystości wręczenia nagród i dotychczasową współpracę. Uroczystość zakończyło tradycyjne spotkanie opłatkowe, które było okazją do rozmów o Milowicach i planowanych wspólnych działaniach na rzecz mieszkańców. Wszyscy goście zgodnie przyznali, że łączenie pokoleń i restytucja więzi rodzinnych są istotnym elementem działań w dzielnicy i powinny być kontynuowane w przyszłym roku. W świątecznym nastroju życzyliśmy sobie udanej współpracy w nadchodzącym 2017 roku. W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy olbrzymią przyjemność współpracować przy realizacji Programu Aktywności Lokalnej „Milowice”.

DSC04263-minipx.jpgDSC04281-minipx.jpgDSC04267-minipx.jpgDSC04291-minipx.jpg

 


Kraina Świętego Mikołaja

W dniu 10 grudnia 2016 r. w ramach projektu pozakonkursowego „Razem, więcej, lepiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze dla uczestników Programów Aktywności Lokalnej i osób z ich otoczenia. Dzieci z radością odkrywały niespodzianki, jakie czekały na nie w Parku: domki bajek, plac zabaw, diabelski młyn, zjeżdżalnia i lodowisko. Największą atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem i pamiątkowe zdjęcie. Wielu emocji dostarczył także pokaz magii i iluzji. Na zakończenie uczestnicy podziwiali Paradę Bajek, której przewodniczył Święty Mikołaj. Celem spotkania była integracja uczestników Programów Aktywności Lokalnej i ich rodzin oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

 

DSC01244-minipx.jpgDSC01233-minipx.jpgDSC01249-minipx.jpgDSC01271-minipx.jpg

 


Sosnowieckie Dni Seniora – integracja międzypokoleniowa

W dniach 1 i 2 października 2016 r. uczestnicy Programów Aktywności Lokalnej „Wawel”, „Milowice” „Pogoń” i osoby z ich otoczenia brali udział w Sosnowieckich Dniach Seniora.
Spotkanie rozpoczęło się od barwnego przemarszu w kapeluszach spod Urzędu Miejskiego do Parku Sieleckiego. Uczestnicy Programów Aktywności Lokalnej podczas zajęć artystycznych z technik plastycznych i rękodzieła  samodzielnie wykonali kapelusze na tą okazję. W programie były  występy artystyczne, pokazy walk, zumba, turnieje szachowe i boulle. Przy stoiskach tematycznych można było  zasięgnąć informacji na temat profilaktyki zdrowia, turnusów rehabilitacyjnych oraz poznać ofertę edukacyjną skierowaną do seniorów.  Międzypokoleniowe spotkanie miało na celu przede wszystkim wspólną zabawę, bycie razem i wskazanie innym, że seniorzy mogą prowadzić aktywne życie i realizować swoje marzenia.
W organizację Sosnowieckich Dni Seniora aktywnie włączył się również Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który podczas dwudniowej imprezy pomagał w przygotowaniach i zapewnił  wiele atrakcji. Wolontariusze kolejny raz udowodnili, że pomaganie ma sens, a uśmiech i życzliwość to najlepsza „zapłata”.

 

marsz kolorowych kapeluszy-minipx.jpgSAM_0032-minipx.jpgSAM_0020-minipx.jpg

SAM_0011-minipx.jpgann-minipx.jpgSAM_0043-minipx.jpg

 


Święto Kawy w Klubie dla Mieszkańców „Milowic”

W ostatni dzień września w Klubie dla Mieszkańców „Milowic” zorganizowano Dzień Kawy, na który milowiccy palowicze zaprosili seniorów z „Pogoni”. Przy filiżance espresso, cappuccino i cafe latte seniorzy rozmawiali o tym, jak w jesieni życia cieszyć się każdą chwilą i aktywnie spędzać czas uczestnicząc w spotkaniach w Klubach dla Mieszkańców, korzystając z karty senior 60 plus, czy wybierając oferty turnusów rehabilitacyjnych. Niestety, duża grupa seniorów nie uczestniczy w życiu społecznym, po okresie aktywności zawodowej zamyka się w „czterech ścianach”. Programy Aktywności Lokalnej poprzez prowadzenie Klubów, starają się dotrzeć do tych mieszkańców, którzy czują się samotni i chcieliby coś zmienić w swoim życiu. Jak zgodnie przyznają wszyscy uczestnicy spotkań w Klubach dla Mieszkańców-w jesieni życia najważniejsze jest poczucie bycia z innymi i wspólnoty, które daje radość i oparcie każdego dnia.
Organizatorzy „Dnia Kawy” składają serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie – uczestniczce grupy samopomocowej dla osób bezrobotnych PAL „Milowice za pyszne ciasto i firmie Strauss Cafe Poland za aromatyczną kawę.

 

DSC03988-minipx.jpg

0


 

Ostatni przystanek wakacji - Zoo


W dniu 30 sierpnia uczestnicy Programów Aktywności Lokalnej z rejonu „Wawelu” i „Milowic” pożegnali wakacje w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Spotkanie miało charakter edukacyjno – integracyjny. Poznawanie zwierząt, ich zwyczajów i naturalnego środowiska wzbudzało wiele emocji, szczególnie wśród najmłodszych. Niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju atrakcją były narodziny małej żyrafy. Dzieci były świadkami jej pierwszych, nieporadnych jeszcze kroków na ziemi. Warsztaty edukacyjne zorganizowane na terenie parku przez pracowników ZOO pt: „Bajkowi bohaterowie” dostarczyły dzieciom wiele interesujących informacji na temat ich ulubionych bohaterów - postaci zwierzęcych z popularnych kreskówek.

Spacer, odpoczynek i wspólna zabawa było okazją do integracji rodzin uczestników. Rodzice mieli okazję przekonać się o tym, że edukować można nie tylko przez książki, ale również przez zabawę i wymianę doświadczeń.


DSC00622-minipx.jpgDSC00600-minipx.jpgBezpłatne porady w Punkcie Informacji Obywatelskiej

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Milowic do skorzystania
z bezpłatnych porad w Punkcie Informacji Obywatelskiej działającym przy Klubie dla Mieszkańców.
W każdy poniedziałek od 15.00 do 18.00 można skorzystać
z porad psychologa i pracownika socjalnego.
Dodatkowo można również skorzystać z bezpłatnych porad radcy prawnego, które w czerwcu udzielane będą w następujących terminach:
08.06 w godzinach od 15.00 do 17.00
14.06 w godzinach od 11.00 do 13.00
22.06 w godzinach od 15.00 do 17.00
28.06 w godzinach od 11.00 do 13.00
Na porady radcy prawnego obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać pod numerem telefonu: 720-865-480 (telefon czynny w godzinach pracy Ośrodka) lub osobiście w Klubie dla Mieszkańców. Zapraszamy!

Kliknij Wakacje 2016 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

24 maja 2016r. uczestniczki grupy samopomocowej osób bezrobotnych wraz ze swoimi rodzinami nietypowo uczciły Dzień Matki i Dzień Dziecka tj. wycieczką do Muzeum Śląskiego
w Katowicach. Zwiedzanie muzeum, w którym eksponaty znajdują się w sztolniach starej kopalni było ekscytującym przeżyciem zarówno dla mam jak i dla dzieci. Muzeum kryje w sobie wiele tajemnic i niespodzianek dla wszystkich, którzy chcieliby poznać historię i kulturę regionu. Największe wrażenie zrobiła na uczestnikach wystawa prezentująca dzieje Śląska od najwcześniejszych do lat współczesnych. Mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjną śląską izbę, mieszkanie w hotelu robotniczym, usiąść przy stoliku w kawiarence z początku XX wieku, uczestniczyć
w plebiscytach po pierwszej wojnie światowej oraz poczuć atmosferę radości, jaka panowała po odzyskaniu niepodległości. Imponująca jest wystawa prezentująca stroje sceniczne
i filmowe, które same w sobie są prawdziwymi dziełami sztuki jak również wystawa malarstwa polskiego, na której  zobaczyć można dzieła najwybitniejszych polskich artystów - Jacka Malczewskiego, Artura Grottgera, Stanisława Witkiewicza i Olgi Poznańskiej. Warto zwrócić także uwagę na wystawę twórców nieprofesjonalnych, przede wszystkim tych związanych
z regionem - Edwarda Gawlika i Pawła Wróbla. Na zakończenie zwiedzania każdy z uczestników otrzymał prezent - niespodziankę w postaci materiałów promocyjnych z muzeum.
Nasz wyjazd przyczynił się do zwiększenia zainteresowania wśród uczestników historią regionu, rozbudził ciekawość, ale też i dumę z osiągnięć i historii Górnego Śląska. Jesteśmy przekonani, że warto odwiedzić to miejsce i warto wracać tu ponownie po nowe wrażenia i niezapomniane przeżycia, jakie towarzyszą przy obcowaniu ze sztuką.

DSC03797-minipx.jpg


Spotkanie organizacyjno - informacyjne dla mieszkańców Milowic i radnych miasta Sosnowiec

W dniu 05 maja 2016r. w Klubie dla Mieszkańców przy ul. Baczyńskiego odbyło się spotkanie organizacyjno - informacyjne dotyczące działań i aktywności w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla Milowic. Na spotkaniu mieszkańcy mieli okazję zwiedzić siedzibę klubu, poznać pracowników i porozmawiać na temat zmian i potrzeb środowiska lokalnego. W spotkaniu uczestniczyli radni miasta Sosnowiec: Przewodniczący Rady Miasta Pan Wilhelm Zych, Wiceprzewodniczący  Rady Miasta Pan Wojciech Nitwinko oraz Radny Pan Adam Wolski. Mieszkańcy oraz radni z zainteresowaniem i radością przyjęli wiadomość o inicjatywie otwarcia klubu oraz prowadzonych i planowanych działaniach. Mieszkańcy Milowic nareszcie mają swoje miejsce, gdzie mogą aktywnie spędzać czas i zacieśniać więzi sąsiedzkie.
W klubie od marca odbywają się spotkania grupy samopomocowej dla bezrobotnych. Na cotygodniowych spotkaniach uczestnicy grupy uczą się jak poruszać się po rynku zatrudnienia, w jaki sposób aktywnie poszukiwać pracy oraz zmieniają swoje postawy względem aktywności zawodowej. Klimat grupy sprzyja integracji i zawiązywaniu więzi oraz rozbudza potrzeby społeczne i kulturalne uczestników.
W maju klub proponuje Mieszkańcom szereg zajęć i aktywności, jak warsztaty technik plastycznych (zapraszamy na warsztaty malowania na szkle) i spotkanie integracyjne dla seniorów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców chcących aktywnie spędzić czas oraz zmieniać swoje otoczenie.
Czekamy na Was w Przychodni Rejonowej przy ulicy Baczyńskiego w Sali 68 na V piętrze.

20160505_160857-minipx.jpg20160505_160819-minipx.jpg

 


Wyjście integracyjne do Teatru  Zagłębia na sztukę „Boeing, boeing”


21 kwietnia 2016r. uczestniczki grupy samopomocowej miały okazję obejrzeć świetną komedię teatralną pt.: „Boeing, boeing”. Spotkanie zorganizowane było w ramach Programu Aktywności Lokalnej -  Milowice współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. To, że żarty słowne i sytuacyjne celnie trafiały w gusta publiczności potwierdzały salwy śmiechu spontanicznie wybuchające raz po raz  z widowni. Nie zdradzając fabuły spektaklu (żeby nie psuć niespodzianki innym potencjalnym odbiorcom) możemy zapewnić wszystkich, którzy jeszcze sztuki nie widzieli, że warto wybrać się do Teatru Zagłębia. Naładowane pozytywnymi emocjami i w doskonałych humorach opuszczałyśmy teatr z nadzieją, że wkrótce powtórzymy takie wyjście. Spontanicznie posypały się propozycje spędzania wolnego czasu poprzez obcowanie ze sztuką i rozrywką na wysokim poziomie. Wyjście do Teatru Zagłębia było okazją do jeszcze większej integracji grupy poprzez wspólne przeżywanie emocji związanych ze sztuką.

 

teatr-minipx.jpg


 

 

Szkolenie dla grupy samopomocowej w Powiatowym Urzędzie Pracy


W dniu 20 kwietnia odbyło kolejne, piąte już spotkanie grupy samopomocowej dla osób bezrobotnych w ramach projektu pozakonkursowego: „Razem, więcej, lepiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym razem uczestnicy grupy zostali zaproszeni do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu, gdzie przygotowano dla nich szkolenie z zakresu form i możliwości wsparcia proponowanych przez PUP. W trakcie prezentacji uczestnicy grupy zostali zapoznani z najnowszymi trendami na rynku pracy, poznali mechanizmy działania rynku zatrudnienia oraz aktualne oferty kierowane do osób bezrobotnych. Ważnym punktem spotkania były informacje na temat praw i obowiązków osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP, a także proponowanych form aktywizacji i wsparcia. Uczestnicy grupy dowiedzieli się, gdzie mogą uzyskać najnowsze informacje o projektach prowadzonych przez PUP oraz organizowanych szkoleniach i kursach zawodowych.
Spotkanie było też okazją do skonfrontowania własnych wyobrażeń i oczekiwań co do przyszłej pracy z realnymi możliwościami jednostkowymi oraz systemowymi.
Szkolenie w jeszcze większym stopniu umocniło uczestniczki grupy w aktywnym poszukiwaniu zatrudnienia oraz pokazało możliwości, jakie daje w tym zakresie Urząd Pracy.

 

pup1-minipx.jpgpup-minipx.jpg


Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu w ramach Programu Aktywności Lokalnej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, serdecznie zaprasza Mieszkańców Milowic na spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta, które odbędzie się dnia 27.04.2016 (środa) o godzinie 11.00 w siedzibie PAL w Przychodni Rejonowej na ul. K. K. Baczyńskiego na V piętrze w pokoju 68.

 


Pierwsze spotkanie grupy samopomocowej

W dniu 14 marca odbyło się pierwsze spotkanie grupy samopomocowej dla osób bezrobotnych PAL Milowice -  w ramach projektu pozakonkursowego: „Razem, więcej, lepiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego . W spotkaniu uczestniczyło 9 kobiet. W trakcie spotkania Panie miały okazję poznać założenia projektu oraz zaznajomić się z celami prowadzonych zajęć. Dla uczestników grupy przygotowano szereg wydarzeń edukacyjno - aktywizujących, m.in. spotkania z psychologiem, pracownikiem PUP, przedstawicielami spółdzielni socjalnych i organizacji pozarządowych.

 

zdjęcie nr2-minipx.jpg